2025-06-11
På Bank Hotel är vi oerhört stolta över att stå upp för allas rätt att älska och vara den de är. Genom vårt samarbete med Fredrik Robertsson och Regnbågsfonden vill vi inte bara skapa något vackert, vi vill också bidra till förändring. När du beställer vår Smash the Piggy Bank är du med och gör skillnad. Tillsammans kan vi hjälpa Regnbågsfonden att fortsätta sitt viktiga arbete världen över.
Tillsammans med Regnbågsfonden och Bank Hotel lanserar Fredrik Robertsson en exklusiv sommardessert på restaurangen Bonnie’s. Under hela sommaren serveras en specialversion av den ikoniska Smash the Piggy Bank i nya smaker där varje beställning stödjer Regnbågsfondens arbete för hbtqi+-personers rättigheter världen över.
Desserten består av kokosglass, ananaskompott med rom, vaniljparfait, regnbågsfärgat strössel och den välkända chokladgrisen, smaker inspirerade av den klassiska cocktailen Piña Colada.


